Share: DG Mediji Darbiniekiem, darba devējiem un darba meklētājiem

Kas ir Europass CV? (paraugs)

Europass CV  ir standartizēts Curriculum Vitae,  kurā persona  sistemātiskā un hronoloģiskā secībā uzrāda:

  • personīgos datus, informāciju par valodu zināšanām, darba pieredzi, izglītību;
  • papildu kompetences, uzsverot organizatoriskas, tehniskas, mākslinieciskas, datora lietošanas prasmes un sociālās iemaņas, kas iegūtas, izglītojoties vai strādājot, gan darba vietā, gan personīgā dzīvē.

Europass CV piedāvā paraugu valodu prasmju izvērtēšanai no pamatzināšanām līdz teicamai valodas pārvaldīšanai. Vienots CV standarts darba devējiem atvieglo  kvalifikāciju salīdzināšanu, kas piešķirtas dažādās Eiropas Savienības valstīs.

Europass CV paraugs - http://europass.cedefop.europa.eu/img/dynamic/c1346/type.FileContent.file/CVExamples_lv_LV.pdf


Citi raksti par šo tēmu:

Ārvalstu pētījumā tika noskaidrots, ka darba devēji tikai 6 sekundes skatās kandidāta CV un formulē pirmo priekšstatu, vai viņš der konkrētajai vakancei, vai nē. CV Market Latvia maijā veica aptauju Latvijas darba devēju vidū, lai noskaidrotu vietējo profesionāļu viedokli par kandidātu atlases procesu.

«Smejos – nesūtiet man CV, atsūtiet dzimšanas datus! Jo CV sarakstīt var visu ko, bet, skatoties numeroloģiskajā matricā jeb cilvēka pamatraksturojumā, es redzu, kurš derēs vai nederēs konkrētajam amatam,» saka sertificēta numeroloģe Dita Blūma.

Pirms kāda laika iepazīstinājām ar ārvalstu pētījumu , kura laikā tika noskaidrots, ka darba devēji tikai 6 sekundes skatās kandidāta CV un formulē pirmo priekšstatu, vai viņš der konkrētajai vakancei, vai nē. “CV Market Latvia” maijā veica aptauju Latvijas darba devēju vidū, lai noskaidrotu vietējo profesionāļu viedokli par kandidātu atlases procesu. Aptaujā noskaidrojās, ka Latvijā kandidātu atlasi uz izsludināto vakanci pārsvarā uzņēmumā veic viens cilvēks bez asistentiem vai palīgiem. Vidējais apjoms, cik vienam personāla speciālistam gada laikā jāpieņem darbā ir no 10 līdz 20 darbinieki. Laika patēriņš, ko darba devējs velta vienam CV, ir dažāds, sākot no 5 sekundēm līdz 10 minūtēm. Lielākā daļa respondentu tomēr atzina, ka 2-3 minūšu laikā var izlemt, vai dotā kandidatūra izskatāma rūpīgāk un kandidāts aicināms uz interviju. Pēc CV atvēršanas sadaļas, kurām pirmajām pievērš savu uzmanību Latvijas darba devējs ir: darba pieredze un iepriekšējo darba vietu nosaukumi; izglītība; demogrāfiskie dati (dzimums, vecums, ģimenes stāvoklis)  Tikai pēc tam seko kandidāta vārds, uzvārds, svešvalodu zināšanas un iepriekšējās (vai esošās) darba vietas sākuma un beigu datums. Attēlā zemāk varat apskatīt CV iezīmētās vietas, kur kavējas personāla speciālista skatiens.   CV sadaļas, kurām tiek pievērsta maza uzmanība vai vispār netiek izskatītas (izņemot gadījumus, ja nav īpašas, specifiskas prasības vakancei), ir autovadītāja tiesības, papildus izglītība, kursi un papildus informācija (publikācijas, vaļasprieki, dalība organizācijās u. tml.)  Lūk trīs visbiežāk minētie iemesli, kad no pirmā acu uzmetiena kandidāta CV uzreiz tiek atlikts malā, netiek izskatīts: daudz gramatikas un drukas kļūdu; acīm redzama neatbilstība darba sludinājumā noteiktajām prasībā; bieža darba vietas maiņa.  Šeit zināma viela pārdomām kandidātiem un aktīvajiem darba meklētājiem. — Reklāmas un mārketinga ziņas – 7guru

Darbu var meklēt dažādos veidos - pārskatīt publicētās aktuālās vakances darba sludinājumu portālos un sludinājumu dēļos, ielūkoties vietējos un reģionālās nozīmes laikrakstos, ieskatīties uzņēmumu mājas lapu sadaļā "Vakances".

Laika patēriņš, ko darba devējs velta vienam CV, ir dažāds, sākot no piecām sekundēm līdz desmit minūtēm, tomēr lielākā daļa atzīst, ka 2-3 minūšu laikā var izlemt, vai dotā kandidatūra izskatāma rūpīgāk un kandidāts aicināms uz interviju, secināts «CV Market Latvia» veiktajā aptaujā. — apollo.lv – "Portāls > Dzīve"