Share: DG Mediji Darbiniekiem, darba devējiem un darba meklētājiem

Kas ir Europass CV? (paraugs)

Europass CV  ir standartizēts Curriculum Vitae,  kurā persona  sistemātiskā un hronoloģiskā secībā uzrāda:

  • personīgos datus, informāciju par valodu zināšanām, darba pieredzi, izglītību;
  • papildu kompetences, uzsverot organizatoriskas, tehniskas, mākslinieciskas, datora lietošanas prasmes un sociālās iemaņas, kas iegūtas, izglītojoties vai strādājot, gan darba vietā, gan personīgā dzīvē.

Europass CV piedāvā paraugu valodu prasmju izvērtēšanai no pamatzināšanām līdz teicamai valodas pārvaldīšanai. Vienots CV standarts darba devējiem atvieglo  kvalifikāciju salīdzināšanu, kas piešķirtas dažādās Eiropas Savienības valstīs.

Europass CV paraugs - http://europass.cedefop.europa.eu/img/dynamic/c1346/type.FileContent.file/CVExamples_lv_LV.pdf


Citi raksti par šo tēmu:

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā pirms Starptautiskās Sieviešu dienas, 8. marta, sagatavojis infografiku, kas rāda: lai gan sievietēm biežāk ir augstākā izglītība, to iespējas darba tirgū ir mazākas.

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (65,1%) uzskata, ka darba meklējumos noderīgāki ir labi personīgie kontakti nekā izglītība, liecina pētījumu centra «SKDS» aptauja. Pretējās domās, paužot uzskatu, ka svarīgākais darba meklējumos ir laba izglītība, bijuši 26,1% aptaujāto. Savukārt grūti pateikt ir 8,8% aptaujāto.

Vairāk kā 2/3 jeb 70% ārzemēs dzīvojošie Latvijas iedzīvotāji būtu ar mieru atgriezties dzimtenē, ja Latvijā būtu plašāks darba piedāvājuma klāsts un labākas sociālās garantijas, liecina būvfirmas “Kalnozols un partneri” veiktās ārzemēs dzīvojošo tautiešu aptaujas dati. Savukārt, 9% respondentu Latvijā nemaz negrib atgriezties, bet 10% atgriezties stimulētu kvalitatīvāka augstākā izglītība. — Ekonomika – Jaunākās ziņas – nra.lv

Vai esat kādreiz aizdomājušies, ko potenciālais darba devējs vēlas dzirdēt no jums darba intervijas laikā? Vai arī, ko būtu jāsaka vai kādu iespaidu jārada, lai intervētājs izlemtu par labu jūsu kandidatūrai?

Pasaulē lielākais darba devējs nav kāds globāls uzņēmums, bet gan ASV Aizsardzības departaments, liecina britu raidsabiedrības BBC apkopotie dati. ASV aizsardzības resorā strādā 3,2 miljoni cilvēku. Bet jāņem vērā, ka šo skaitu… — Diena.lv – LAT